Вчителю






Порада 1. 

Створіть на уроці умови для виконання завдання різними шляхами. Дайте можливість використати малюнок, оповідь, тести, розрахункові задачі, практичну роботу, ігрові моменти тощо. 


Порада 2.

Створіть психологічний клімат, за якого діти не бояться висловити помилку думку, знаючи, що то – пошук істини. Переконуючи учня, доводячи істину, не ображайте його, не зачіпайте його гідність, самолюбство. Будьте щедрі на похвалу. 

Порада 3. 

Система контролю знань також має враховувати індивідуальні властивості учнів. 


Порада 4. 
Добираючи методи навчання, не забувайте про їхню різноманітність. Запроваджуючи нові методи, пам’ятайте і про класичну дидактику. 
Порада 5. 
Інтелігентність – це вміння зважати на інших. Успіх, хай і не одразу, прийде до вас, якщо ви поважатимете гідність учнів, якщо не вдаватиметься до крику, гримання, якщо не „стоятимете над ними”, а йтимете поруч на шляху до знань і моральної досконалості. 
Порада 6.
Помітивши в учневі щось властиве лише йому, учитель дістає точку опори для контакту. Завжди і в усьому ставтеся до учня як до особистості. Найнебезпечніше – це вчителева зарозумілість, ілюзія власного всевладдя.
Порада 7. 


Пояснюючи матеріал і контролюючи знання, використовуєте і поєднуєте різні форми навчання. Нехай учні самі обирають шлях розв’язування домашнього завдання. 
Порада 8. 
Намагайтеся за будь – якої можливості використати завдання для формування особистості учня. Спрямуйте його інтерес до самого себе, на поліпшення результатів навчання. 
Порада 9. 
Орієнтуйте школярів, особливо старшокласників, на високий рівень самостійної роботи. Недарма Чарльз Дарвін казав, що всім, хоч трохи цінним, чого він навчився, він завдячує самоосвіті. 
Порада 10. 
Пам’ятаючи, що безталанних людей немає, а є зайняті не своєю справою, дайте можливість не лише сильним, а й слабшим учням реалізувати свої здібності. 
Порада 11. 
Хай учень побачить ваше поважне ставлення до його найпершого у житті відкриття. Переконайте його, що помилки під час творчого пошуку неминучі, отже, не слід їх боятися.
Порада 12. 

Давайте учням невеличкі цікаві завдання на літо – такі, що згодом сприятимуть успішному навчанню. 
Порада 13. 
Відвідуйте уроки колег для вивчення психологічного клімату, взаємодії вчителя і учнів – особливо у класі, де у вас іще не все гаразд. 
Порада 14. 
Спершу поставте дитині реальні вимоги, а вже потім поступово „підносьте планку”. Розвиток можливостей лише якщо вимоги відповідають рівневі розвитку учня.
Порада 15. 
Навчіть учнів звертатися до довідкових матеріалів і працювати з ними, пояснивши, що це допомагатиме їм у навчанні. 
Порада 16. 
Уміння працювати Езоп називав справжнім скарбом. Привчіть учнів до системи у роботі - це допоможе не лише їм, а й вам. 
Порада 17. 
Під час тематичного контролю уникайте запитань, що надміру деталізують навчальний матеріал. Перевіряйте не лише теоретичні знання, а й уміння та загально навчальні навички.
Порада 18. 

Оцінюючи знання за всією темою, враховуйте не тільки перевірю вальні роботи, а усі види навчальної діяльності (творі, домашні завдання, повідомлення, лабораторні роботи тощо), щоб не зневажати їхнє виховне та освітнє значення.
Порада 19. 
Плануючи навчальний матеріал, не забувайте про системний підхід. Будь-який курс ґрунтується на системі, в якій поступово розкриваються поняття і закономірності.
 

 15 практичних порад 
щодо вивчення англійської мови
Англійська мова міцно увійшла до нашого життя, тому охочих її вивчити стає все більше й більше. Зараз знання англійської мови необхідне кожному, хто хоче домогтись успіху в житті. Але багато хто після марно витраченого часу опускає руки й відкладає її вивчення до кращих часів. Чому? Насправді, вивчення іноземної мови - це ціле мистецтво! Так-так, мистецтво. А ви все ще вчите слова зі словників? Пора ламати стереотипи. Під час навчання ви можете проявляти всю вашу фантазію та кмітливість, щоб вам було не нудно вивчати англійську мову. Забудьте нудні підручники та довідники. Прийшов час учити мову так, як ви цього хочете!

1.     Для початку вам слід зробити колаж на стіні за допомогою англійських слів, пов'язаних з культурою країни, мову якої ви хочете вивчити. Наприклад, вивчаючи англійську, ви можете повісити на стіну зображення прапора Великої Британії. Це важке завдання. Почніть викладати прапор з тих слів, які вже вивчили, й поступово додавайте нові.
2.     Скористайтесь Інтернетом. Зараз у мережі дуже багато сайтів з вивчення англійської мови. Уроки в мережі, як правило, відрізняються від уроків на курсах англійської мови, що, безсумнівно, дасть свої результати.
3.     Поставте собі мету. Визначте, для чого вам потрібна мова. Можливо, ви скоро відвідаєте англомовну країну або вам запропонували роботу, для якої необхідне знання іноземної мови. Нехай ця мета стане для вас додатковою мотивацією. Поділить основне завдання на кілька маленьких для їх швидкого вивчення.
4.     Спробуйте оточити себе іноземною мовою. Для початку поміняйте мову меню телефону з російської на англійську. А потім спробуйте писати друзям смс англійською, читати новини, слухати музику тощо.
5.     Любите спілкуватись? Тоді заведіть друга для листування. Щоденні листи англійською будуть покращувати вашу мову й комунікативні навички.
6.     Якщо ваша англійська ще недостатньо хороша, щоби спілкуватися з іноземцем, то долучіть до цього свого старого друга. Йому теж не завадить покращити англійську. Тим більше, дуже весело йти по вулиці та базікати, як іноземці.
7.     Якщо ви все ж соромитесь, хоча й даремно, спробуйте думати англійською. Спочатку буде складно, але потім ви звикнете й навіть втягнетесь.
8.     Перегляд фільмів – дуже приємне заняття. То ж чому б не поєднати приємне з корисним? Дивіться фільми англійською! Якщо важко, включайте субтитри.
9.     Не варто забувати і книги. У вас є унікальна можливість познайомитися з шедеврами світової літератури оригінальною мовою. Але це більше підходить для середнього та просунутого рівня володіння мовою, для початкового рівня існують адаптовані книги.
10.  Чи ведете ви особистий щоденник? Якщо ні, то тепер вам варто його завести. Так, і писати вам доведеться англійською. Почніть із 2-3 речень, а потім можна й цілі твори писати.
11.  Напевно, у вас є свої кумири. Прочитайте їх біографії, подивіться інтерв'ю з ними. І про них більше дізнаєтесь, і англійську потренуєте.
12.  Співайте пісні! Шукайте тексти своїх улюблених пісень, їх переклади й підспівуйте.
13.  Головне - регулярність. Кожного дня робіть кроки до свого успіху в розумінні англійської мови.
14.  Атакуйте англійську мову з усіх боків: слухайте аудіо, дивіться відео, розмовляйте та пишіть.
15. Розслабтесь. Не турбуйтеся про те, що ви щось не розумієте, не можете сказати. Дуже важливо завжди залишатись у доброму гуморі. Будьте позитивними!



1. Щоб мотивувати учнів, я повинна сама бути мотивованою.
2. Мотивація и мета повинні співпадати.
3. Мотивація переслідує два аспекти:
                Ø  особиста мета;
                Ø  як її досягти.
 4. Мотивація повинна змінюватися та обновлятися під час 
     навчального процесу.
 5. Мотивація потребує і конструктивної критики і похвали досягнень.
 6. Зміст уроку,  придуманий разом з учнями, теж мотивує.
 7. З особистих успіхів учнів складається успіх мотивації.
 8. Змагання мотивовані тоді, коли є шанс перемогти.
 9. Поштовх до мотивації є в кожному із нас, головне знайти його.
 10. Почуття відповідальності за колектив, групу теж мотивує.





Немає коментарів:

Дописати коментар